Niebieski wykrzyknik

DRODZY RODZICE

PRZERWA WAKACYJNA W WESOŁEJ GROMADCE PRZYPADA W MIESIĄCU LIPCU.

W ZWIĄZKU Z TYM, ZGODNIE ZE STATUTEM PRZEDSZKOLA § 2 PKT 4-13 INFORMUJĘ:

1. Zgodnie z zapisami Konwencji Praw Dziecka w czasie miesięcznej przerwy wakacyjnej uwzględnia się prawo dziecka do odpoczynku.
  2. Deklarację korzystania / nie korzystania z przedszkola w okresie wakacyjnym w miesiącu SIERPNIU należy złożyć wypełnioną do 17 maja 2024r. W deklaracji Rodzic określa pełne tygodnie korzystania z placówki macierzystej. W przypadku nie korzystania z placówki wpisuje nie dotyczy. Deklaracja jest do pobrania na stronie internetowej przedszkola. W przypadku braku możliwości wydrukowania proszę o pobranie druku w przedszkolu. Deklaracje złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Deklaracje przyjmowane będą za potwierdzeniem złożenia.
  3. Do 15 czerwca 2024r. dyrektor analizuje wykorzystanie miejsc w placówce w okresie wakacyjnym na podstawie złożonych deklaracji.
  4. Przedszkole funkcjonuje przez cały rok z wyłączeniem ustalonej przerwy wakacyjnej. Przyjęte rozwiązanie znosi przedszkola dyżurujące (podstawa prawna: decyzja Kolegium Prezydenta Wrocławia z dnia 29 sierpnia 2019 r.).
  1. W wyjątkowych sytuacjach podczas przerwy wakacyjnej przedszkola macierzystego – LIPIEC, dziecko może skorzystać z usług innego przedszkola pracującego w miesiącu wakacyjnym.
  2. Do 31 maja zainteresowani Rodzice składają podanie wraz z uzasadnieniem o konieczności skorzystania z innego przedszkola na czas przerwy wakacyjnej przedszkola macierzystego. W podaniu Rodzic określa pełne tygodnie korzystania z innego przedszkola w czasie zamknięcia przedszkola macierzystego.
  3. Do 15 czerwca dyrektor rozpatruje złożone przez rodziców podania i analizuje uzasadnienie konieczności skorzystania z innego przedszkola.
  4. Do 15 czerwca w przypadku pozytywnego rozpatrzenia podania, na podstawie znajomości środowiska rodzinnego dziecka, w szczególnie uzasadnionych przypadkach dyrektor wskazuje Rodzicom inną placówkę, z której może skorzystać dziecko w czasie przerwy wakacyjnej przedszkola macierzystego.
  5. W przypadku braku miejsc w rejonie (nie zawsze będzie to najbliższa placówka) – zostanie wskazana placówka w obrębie Miasta.

Dyrektor Wesołej Gromadki